Nauka salsy

Dlaczego rozgrzewka przed tańcem jest ważna?

Wszyscy wiedzą, że rozgrzewka jest ważna, ale chyba nikt nie lubi jej wykonywać. Niektórzy są zaś nawet zdziwieni, że zajęcia taneczne są nią poprzedzone. Warto więc jeszcze raz przypomnieć, jakie znaczenie ma rozgrzewka przed wysiłkiem fizycznym jakim jest taniec.

Dlaczego rozgrzewka jest tak istotna?

W czasie salsy dochodzi do sporego wysiłku fizycznego. Wykonuje się ruchy, które czasem są gwałtowne, przyspieszeniu ulega bicie serca. Krótko mówiąc, dla każdego organizmu jest to spore obciążenie.

Rozgrzewka pozwala zaś łagodnie przestawić organizm na tryb wysiłkowy. Dzięki niej zmniejsza się więc ryzyko kontuzji. Co jest równie ważne, zajęcia poprzedzone rozgrzewką umożliwiają osiągnięcie lepszych wyników już w trakcie samego tańca.

Jak wygląda rozgrzewka przed salsą?

Rozgrzewka przed rozpoczęciem zajęć tanecznych jest bardzo podobna do tej spotykanej na zajęciach sportowej. Z drugiej jednak strony, dużo zależy od konkretnego stylu salsy, a o tym, by rozgrzewka była odpowiednia, dba sam instruktor.

Typowa rozgrzewka przed zajęciami z salsy polega na stopniowym zwiększaniu wysiłku, a jej nieodłącznym elementem są ćwiczenia rozciągające wszystkie partii mięśni.

Do rozgrzewki należy więc się odpowiednio przyłożyć, tym bardziej że wykonana w odpowiedni sposób potrafi być ciekawym zajęciem. Jeśli jednak uważa się, że rozgrzewka jest zbyt obciążająca, to należy o tym poinformować instruktora.

bard