Salsa stylem życia

Jak salsa wpływa na osobowość człowieka?

Aktywnie wykonywane pasje potrafią zmienić człowieka, czasem nawet wręcz nie do poznania. Salsa to zaś taniec, który potrafi mocno wciągnąć i odcisnąć swoje piętno na ludzkiej psychice. Dobrze więc wiedzieć, w jaki sposób salsa wywiera wpływ na osobowość.

Po czym poznać maniaka salsy?

W Polsce popularność salsy stopniowo rośnie, wciąż jednak Polacy to raczej mało taneczny naród. Z tego powodu czasem mówi się, że osoby uprawiające tańce latynoamerykańskie łatwo rozpoznać na ulicy, ponieważ wyróżniają się one pod kilkoma względami.

Ludzie kochający salsę często stają się bardziej żywiołowi i barwni. Rozpoznać ich często można po samym ubiorze, który jest kolorowy, a także i obcisły. Jak przystało na ludziach wzorujących się latynoskich tancerzach, od praktykujących salsę zwykle bije szczęście i radość z życia.

Osobowość ludzi praktykujących salsę wyraża się także w ich ruchach. Swobodna gestykulacja, duża gracja, wyprostowana sylwetka to ich cechy immanentne. Ponadto tancerze salsy prezentują się często jako okazy zdrowia, mające optymalną wagę i łagodnie zarysowane mięśnie.

Doświadczeni tancerze salsy w czasie rozmowy często także poruszają tematykę szeroko pojętej kultury latynoamerykańskiej, a na podróże zagraniczne wybierają się np. na Kubę, czy też do Kolumbii.

bard