Nauka salsy

O czym pamiętać, na zajęciach z salsy?

Przed udaniem się na pierwsze lekcje salsy jednym z pojawiających się pytań jest to, jak się zachowywać w ich trakcie. Warto więc poznać kilka powszechnie uznanych zasad, jakie spotyka się w polskich salach tanecznych salsy. Na szczęście nie są one skomplikowane.

Podstawowe zasady kultury zawsze są w cenie

Uczestnicząc na zajęciach z salsy, warto pamiętać o kilku normach społecznych. Oczywiście salsa ma być przede wszystkim źródłem rozrywki, w czasie lekcji trzeba jednak też okazać szacunek dla trenera oraz innych uczestników. Dlatego też należy pamiętać o tym, że:

  • Na zajęcia należy starać się przychodzić punktualnie – to ułatwia prowadzącemu prowadzenie zajęć i sprzyja ogólnej organizacji.
  • Zawsze należy mieć obuwie zastępcze – zasada znana z siłowni i hal sportowych ma także zastosowanie w przypadku sal tanecznych.
  • W czasie zajęć nie należy rozmawiać na tematy niezwiązane z salsą – to rozprasza i obniża poziom skupienia. Oczywiście jednak warto dopytywać trenera o każdy szczegół dotyczący techniki tanecznej.

Jak komunikować się z innymi?

W czasie kursów salsy największy kontakt ma się z partnerem oraz trenerem. Często jednak dochodzi do komunikowania się pomiędzy uczestnikami zajęć. Tu także najważniejsze jest zachowanie dobrych manier. Niedopuszczalne jest krytykowanie, pouczanie, czy też naśmiewanie się z innych. Pamiętać powinny o tym szczególnie osoby bardziej zaawansowane. Należy pamiętać, że każdy kiedyś zaczynał naukę, a początki nigdy nie są perfekcyjne.

Naturalnie też każdy uczestnik kursu salsy powinien zadbać o podstawowe zasady higieny osobistej. Na zajęcia najlepiej udać się więc po wzięciu prysznica. Salsa tańczona w parach oznacza także bliski kontakt z drugą osobą, warto więc pamiętać np. o tym, aby mieć odpowiednio obcięte paznokcie. W przeciwnym przypadku mogą one zranić partnera w czasie tańca.

bard