Rodzaje salsy

Salsa New York Style

Zmysłowa, subtelna, romantyczna, piękna i uwielbiana przez największe gwiazdy tańca – tak najprościej można opisać, czym jest Salsa New York Style. Warto przy tym mieć jednak świadomość, że opanowanie tego stylu w pełni wymaga poświęcenia sporej ilości czasu i energii.

Na czym polega Salsa New York Style?

Salsa New York Style jest często ulubionym stylem największych tanecznych gwiazd. Z technicznego punktu widzenia ten styl czerpie garściami z Mambo, Boogaloo, tańców kubańskich, jazzowych oraz Pachanga. Elementem charakterystycznym dla Salsa NY Style jest także to, że w centrum uwagi jest kobieta. Salsa NY Style powstała w latach 70-tych XX wieku, za co odpowiedzialni byli amerykańscy imigranci z Kuby i Portoryko.

Ten styl muzyczny występuje także pod nazwami Salsa NY style oraz Salsa na dwa. Czasem także jest on nazywany salsą liniową, czyli tak samo, jak Salsa LA Style.

Dlaczego Salsa NY Style jest tak popularny?

Salsa NY Style cieszy się uwielbieniem najlepszych tancerzy, a jej pokazy przyciągają zainteresowane tłumy . Styl ten bowiem zapewnia tancerzom wielką swobodę i możliwości wykazania się w pełni swoim talentem. Jednocześnie Salsa NY jest trudna do perfekcyjnego opanowania, ale jeśli komuś to się uda, to chce się tym pochwalić całemu światu.

bard