Nauka salsy

Jaki kurs salsy wybrać?

Salsa potrafi być wspaniałym i wciągającym zajęciem. Jak zawsze jednak najtrudniejszy jest pierwszy krok, czyli wybranie odpowiedniego kursu. Na co więc zwrócić uwagę przed tą decyzją?

Co uwzględnić przy wyborze kursu salsy?

Chcąc wybrać właściwy kurs salsy, należy zwrócić uwagę na względy praktyczne, takie jak:

• Doświadczenie i renoma instruktora – to, czy kurs będzie udany, zależy przede wszystkim od prowadzącego. Warto jednak pamiętać, że znakomite osiągnięcia konkursowe nie zawsze idą w parze z umiejętnością nauki innych. Dobrym pomysłem może być więc przeczytanie opinii o danym instruktorze w Internecie.

• Bliskość od domu i miejsca pracy – sala, w której odbywa się kurs, powinna znajdować się w dogodnej lokalizacji, tak by na dojazd nie tracić więcej czasu niż na sam trening.

• Dogodne godziny kursu – oczywiście nie warto wybierać kursu, którego np. odbywa się w tych godzinach, kiedy się pracuje.

• Naturalnie duże znacznie ma również czynnik finansowy. Kursy salsy potrafią kosztować bardzo różnie ale cena nie zawsze jest dobrym wskaźnikiem jakości.

Ogromne znacznie ma nie tylko wybranie odpowiedniej szkoły tańca, ale i grupy z poziomem dostosowanym do umiejętności. W tym przypadku warto się zdać przede wszystkim na opinie samego instruktora, który dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu będzie w stanie podjąć najlepszą decyzję.

bard