Nauka salsy

Jak ubrać się na zajęcia taneczne salsy?

Elegancko ubrani panowie oraz zmysłowo i skąpo odziane panie – tak zwykle wygląda para tańcząca salsę na turniejach. Początkujący tancerzy są jednak ubrani zwyczajniej, a w ich przypadku od wyglądu dużo większe znaczenie ma zapewnienie sobie odpowiedniego komfortu.

Jakich błędów unikać?

Przed udaniem się na pierwsze zajęcia z salsy prawie ukażdy zastanawia się, w jaki strój się ubrać. Brak doświadczenie może jednak być przeszkodą w podjęciu optymalnej decyzji. Dlatego też warto wiedzieć, jakich błędów należy unikać, a wśród nich można wymienić:

  • odzież krępująca ruchy – jeansy, rozpinana koszula, obcisła sukienka, czy też marynarka mogą okazać się kiepskim wyborem.
  • zbyt grube ubranie – na zajęciach dla początkujących wysiłek fizyczny jest względnie nieduży. Mimo to lepiej nie dopuścić do przegrzania organizmu.
  • kierowanie się wyłącznie względami wizualnymi – z początku dużo ważniejsze jest to, aby ubrania były po prostu wygodne.

Mówiąc w skrócie, na pierwsze zajęcia z salsy należy wybrać ubranie, w którym można się poczuć w pełni swobodnie. Dresy, legginsy, koszulki to zwykle najlepszy wybór.

Jak ubierają się tancerki salsy?

Bardziej doświadczone tancerki ubiór wybierają wręcz intuicyjnie. W miarę wzrostu umiejętności zawracają uwagę już nie tylko na komfort, ale także i na względy estetyczne. Tu zaś bardzo dużo zależy od stylu danej kobiety oraz od tego, czy salsa jest tańczona solo, czy też z partnerem. Z zasady jednak tancerki salsy chcą wyglądać zmysłowo i starają się podkreślić biodra, które w tym tańcu eksponowane są bardzo często.

Na salach tanecznych można więc poczuć się trochę jak na rewii mody. Zwykle jednak królują spódniczki. Czasem jednak mogą okazać się one nie najlepszym wyborem, np. wtedy, gdy w czasie tańca wykonuje się akrobatyczne figury.

Czym wyróżnia się strój tancerzy salsy?

Doświadczeni tancerze salsy także idą na kompromis pomiędzy wygodą a eleganckim wyglądem. Zawodowi tancerze często też stawiają na kolorowy ubiór, tak, aby wyróżnić się w tłumie. Dużo jednak zależy od podrodzaju salsy, jaki się tańczy.

W przypadku salsy tańczonej w parach bardzo duże znaczenie ma dopasowanie ubrań do partnerki, tak by para stanowiła spójną całość stylistyczną. Zwykle więc panowie stawiają na klasyczną elegancję.

Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku salsy solo, która często przybiera sportowy, a nawet nieco agresywny charakter. Wykonywanie skomplikowanych, a czasem nawet nieco akrobatycznych figur wymaga bowiem ubrania wygodnego, które w żaden sposób nie krępuje swobody ruchów.

bard